На 12 юни 2026 г. се състоя церемонията по награждаването на отличените ученически филми в националния конкурс, организиран от 51. СУ „Елисавета Багряна“, Сдружението на директорите в средното образование в Република България (СДСОРБ) и Министерството на образованието и науката.
Сред наградените филми е „Сенките на април“, посветен на 150-годишнината от избухването на Априлското въстание. Лентата е създадена от екип на ПГТ „Н. Й. Вапцаров“ – гр. Сливница и заслужено спечели второ място в конкурса.
Във фестивала взеха участие и филми, изработени от екипи на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Сливница, както и на Междуучилищната телевизия „Плюс“, които достойно представиха своите училища и творчески идеи.
Участието и отличията на младите автори са доказателство за техния талант, креативност и интерес към българската история и култура.





